# 415-0082-MM125
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 415-0082-MM125
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/415-0082-mm125
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/415-0082-mm125#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/17/48/551748-J10380-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** Hand Formable .141
- **Color:** Gray
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 4.921" (125.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω