# 415-0070-MM150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 415-0070-MM150
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/415-0070-mm150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/415-0070-mm150#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/52/46/565246-J10356-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Jack
- **1st Connector Mounting Feature:** Bulkhead - Front Side Nut
- **1st Connector Mounting Type:** Panel Mount
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** MMCX Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-178
- **Color:** White
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 5.906" (150.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω