# 415-0043-MM250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 415-0043-MM250
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/415-0043-mm250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/415-0043-mm250#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/19/54/561954-J10334-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-142
- **Color:** Copper
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 12.4 GHz
- **Length:** 9.843" (250.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω