# 415-0034-MM500
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 415-0034-MM500
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/415-0034-mm500
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/415-0034-mm500#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/12/83/551283-J10318-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-316 DS
- **Color:** Gray
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 12.4 GHz
- **Length:** 19.69" (500.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω