# 4134/MF25100V2-1000U-A99
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4134/MF25100V2-1000U-A99
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4134-mf25100v2-1000u-a99
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4134-mf25100v2-1000u-a99#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/08/87/8508871-259-2029-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 3.0 CFM (0.084m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Vapo-Bearing
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 16.0dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 330 mW
- **RPM:** 9800 RPM
- **Size:** Square - 25mm L x 25mm H
- **Static Pressure:** 0.180 in H2O (44.8 Pa)
- **Termination:** 2 Position Rectangular Connector
- **Voltage:** 5VDC
- **Weight:** 0.016 lb (7.26 g)
- **Width:** 10.00mm