# 4124/MF25101V1-1000U-A99
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 4124/MF25101V1-1000U-A99
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/4124-mf25101v1-1000u-a99
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/4124-mf25101v1-1000u-a99#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 3.8 CFM (0.106m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Vapo-Bearing
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 26.0dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 600 mW
- **RPM:** 14000 RPM
- **Size:** Square - 25mm L x 25mm H
- **Static Pressure:** 0.270 in H2O (67.3 Pa)
- **Termination:** 2 Position Rectangular Connector
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 0.015 lb (6.8 g)
- **Width:** 10.00mm