# 3Z4S-LE VS-MC25N-FNO80
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3Z4S-LE VS-MC25N-FNO80
- **Manufacturer:** Omron
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Machine Vision - Lenses
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3z4s-le-vs-mc25n-fno80
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3z4s-le-vs-mc25n-fno80#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Compatible Sensor Size (Max):** 2/3"
- **Depth Of Field:** 3.8 ~ 268.8mm
- **Diameter:** 30.0mm Dia
- **Filter Size:** M27 x P0.5
- **Focal Length:** 25.0mm
- **Length:** 26.5 ~ 38mm
- **Mounting Type:** C-Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Type:** Wide Angle
- **Working Distance:** 54.9 ~ 513.9mm