# 3QHM572D4.0-35.328
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3QHM572D4.0-35.328
- **Manufacturer:** Mercury United Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3qhm572d4-0-35-328
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3qhm572d4-0-35-328#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 35.328 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -45°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS (Low EMI)
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Spread Spectrum Bandwidth:** -4.00%, Down Spread
- **Type:** SSXO
- **Voltage:** 3.3V