# 3M CN3190 CIRCLE-1.250"-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3M CN3190 CIRCLE-1.250"-100
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3m-cn3190-circle-1-250-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3m-cn3190-circle-1-250-100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Conductive, Single Sided
- **Material:** Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- **Shape:** Circular
- **Thickness:** 0.004" (0.11mm)
- **Type:** Shielding Sheet
- **Width:** 1.250" (31.75mm)