# 3M 9626 CIRCLE-0.563"-250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3M 9626 CIRCLE-0.563"-250
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Tapes, Adhesives, Materials
- **Subcategory:** Tape
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3m-9626-circle-0-563-250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3m-9626-circle-0-563-250#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Acrylic
- **Backing, Carrier:** Paper
- **Color:** Clear
- **Tape Type:** Adhesive Transfer
- **Temperature Range:** 200°F (93°C) Max
- **Thickness:** 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
- **Width:** 0.56" (14.30mm) 9/16" dia