# 3754-D-256-AL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3754-D-256-AL
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3754-d-256-al
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3754-d-256-al#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.375" (9.53mm) 3/8"
- **Diameter:** 0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 0.540" (13.72mm)