# 36KEMS10BFPDHM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 36KEMS10BFPDHM
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/36kems10bfpdhm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/36kems10bfpdhm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Converter
- **Approval Agency:** CSA, UL
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 36 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 520V