# 35HDNAUS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 35HDNAUS
- **Manufacturer:** Conxall/Switchcraft
- **Category:** Barrel Connectors
- **Subcategory:** Audio Connectors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/35hdnaus
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/35hdnaus#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/28/49/17/2849173-SC2773-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Actual Diameter:** 0.138" (3.50mm)
- **Connector Type:** Phone Plug
- **Gender:** Male
- **Industry Recognized Mating Diameter:** 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone