# 33N0136-000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 33N0136-000
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Magnetics - Transformer, Inductor Components
- **Subcategory:** Ferrite Cores
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/33n0136-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/33n0136-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Core Type:** Multi-Hole (2)
- **Finish:** Uncoated
- **Gap:** Ungapped
- **Height:** 0.093" (2.36mm)
- **Inductance Factor (Al):** 920 nH
- **Initial Permeability (µi):** 2300
- **Length:** 0.136" (3.45mm)
- **Material:** 33
- **Tolerance:** ±30%
- **Width:** 0.079" (2.01mm)