# 3352N-A-60
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3352N-A-60
- **Manufacturer:** Pomona Electronics
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Leads - Jumper, Specialty
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3352n-a-60
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3352n-a-60#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/15/42/04/15420440-501-1974-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** Alligator Clip, Insulated (2)
- **2nd Connector:** WECO 310 (PJ-051) Phone Plug
- **Cable Length:** 60.0" (1524.00mm)
- **Configuration:** Alligator to Phone Plug
- **Contents:** 1 Cable, Gray, Black and Red Leads, Red Plug
- **Current Rating (Amps):** 5 A
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Temperature Range:** 122°F (50°C)
- **Voltage:** 150VAC, DC
- **Wire Gauge:** 18 AWG, 20 AWG