# 3314Z-1-203E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3314Z-1-203E
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3314z-1-203e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3314z-1-203e#rfq
- **Number of Turns:** 1
- **Power (Watts):** 0.25W, 1/4W
- **Resistance:** 20 kΩ
- **Resistive Material:** Cermet
- **Size:** Rectangular - 0.219" x 0.197" Face (5.56mm x 5.01mm)
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Termination Style:** J Lead
- **Tolerance:** ±20%