# 3225XOM15000BMC33CEC-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3225XOM15000BMC33CEC-TR
- **Manufacturer:** HKC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3225xom15000bmc33cec-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3225xom15000bmc33cec-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 50mA
- **Frequency:** 150 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V