# 3125-D-832-AL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3125-D-832-AL
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3125-d-832-al
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3125-d-832-al#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 1.250" (31.75mm) 1 1/4"
- **Diameter:** 0.375" (9.53mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 1.415" (35.94mm)