# 3123-B-440-SS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3123-B-440-SS
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3123-b-440-ss
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3123-b-440-ss#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 1.125" (28.58mm) 1 1/8"
- **Diameter:** 0.375" (9.53mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 1.230" (31.24mm)