# 3110MS-22W-B30-B00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3110MS-22W-B30-B00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3110ms-22w-b30-b00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3110ms-22w-b30-b00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 24.0 CFM (0.672m³/min)
- **Approval Agency:** CE, UL, VDE
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 31.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 6.50W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.220 in H2O (54.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 220VAC
- **Weight:** 0.529 lb (239.95 g)
- **Width:** 25.30mm