# 3108NL-04W-B20-P00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3108NL-04W-B20-P00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3108nl-04w-b20-p00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3108nl-04w-b20-p00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 29.6 CFM (0.829m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 29.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 1.32 W
- **RPM:** 2600 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.104 in H2O (26.0 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 0.187 lb (84.82 g)
- **Width:** 20.00mm