# 30M2520-3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 30M2520-3
- **Manufacturer:** Staco Energy Products Company
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Variable Transformers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/30m2520-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/30m2520-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Constant Current Load:** 30A (8.4kVA)
- **Input Type:** Terminals
- **Output Type:** Terminals
- **Size:** 8.690" L x 8.750" W x 21.620" H (220.73mm x 222.25mm x 549.15mm)
- **Type:** Panel Mount
- **Voltage:** 240VAC, 280VAC, 480VAC, 560VAC