Part Number: 30KPA108CA Manufacturer: Littelfuse Inc. Category: Circuit Protection Subcategory: TVS - Diodes Product URL: https://distyparts.com/product/30kpa108ca RFQ URL: https://distyparts.com/product/30kpa108ca#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/25/32/65/2532651-30KPA33A-B-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/30/KP/A3/30KPA33ACT-ND.jpg Summary: 30KPA108CA is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Littelfuse Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 30KPA108CA is a tvs - diodes from Littelfuse Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Bidirectional Channels: 1 Current: 172.9A Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Power: 30000W (30kW) Power Line Protection: No Supplier Device Package: P600 Type: Zener Voltage: 175.2V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/littelfuse-inc Category Page: https://distyparts.com/category/circuit-protection/tvs-diodes Canonical URL: https://distyparts.com/product/30kpa108ca