# 3082P-1-103
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3082P-1-103
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3082p-1-103
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3082p-1-103#rfq
- **Number of Turns:** 10
- **Power (Watts):** 0.3W
- **Resistance:** 10 kΩ
- **Resistive Material:** Cermet
- **Size:** Rectangular - 0.150" x 0.115" Face (3.80mm x 2.92mm)
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Termination Style:** PC Pins
- **Tolerance:** ±10%