# 3080T-E-1032-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3080T-E-1032-S
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3080t-e-1032-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3080t-e-1032-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.406" (10.32mm)
- **Diameter:** 0.313" (7.94mm)
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 0.636" (16.16mm)