# 3-23T-SN-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3-23T-SN-24
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3-23t-sn-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3-23t-sn-24#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/58/95/14589532-1798-1000-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.030" (0.76mm)
- **Length:** 24.000" (609.60mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Tin
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.230" (5.84mm)