# 3-23T-BD-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3-23T-BD-12
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3-23t-bd-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3-23t-bd-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.030" (0.76mm)
- **Length:** 12.000" (304.80mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Unplated
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.230" (5.84mm)