# 3-20T-BD-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 3-20T-BD-24
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/3-20t-bd-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/3-20t-bd-24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.030" (0.76mm)
- **Length:** 24.000" (609.60mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Unplated
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.200" (5.08mm)