# 2DM150806CM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2DM150806CM
- **Manufacturer:** Tamura
- **Category:** Power Management (PMIC)
- **Subcategory:** Gate Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2dm150806cm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2dm150806cm#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/62/54/10625454-MT7432-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Channel Type:** Independent
- **Driven Configuration:** Half-Bridge
- **Gate Type:** IGBT
- **Logic Voltage:** 0.8V, 2V
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Drivers:** 2
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C (TA)
- **Supplier Device Package:** 0502
- **Voltage:** 15V ~ 24V