# 27MTP00750
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 27MTP00750
- **Subcategory:** Board Supports
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/27mtp00750
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/27mtp00750#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.750" (19.05mm) 3/4"
- **Holding Type:** Snap Fit
- **Length:** 1.126" (28.60mm)
- **Material:** Nylon
- **Mounting Type:** Threaded Stud
- **Support Hole Diameter:** 0.156" (3.96mm)
- **Support Panel Thickness:** 0.063" (1.59mm)