# 27MMP022
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 27MMP022
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Supports
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/27mmp022
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/27mmp022#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.866" (22.00mm)
- **Holding Type:** Snap Lock
- **Material:** Nylon
- **Mounting Hole Diameter:** 0.098" (2.50mm)
- **Mounting Panel Thickness:** 0.062" (1.57mm) 1/16"
- **Mounting Type:** Snap Lock
- **Support Hole Diameter:** 0.098" (2.49mm)
- **Support Panel Thickness:** 0.062" (1.58mm) 1/16"