# 27LMSP00750
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 27LMSP00750
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Supports
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/27lmsp00750
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/27lmsp00750#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.750" (19.05mm) 3/4"
- **Holding Type:** Snap Lock
- **Material:** Nylon
- **Mounting Hole Diameter:** 0.125" (3.18mm) 1/8"
- **Mounting Panel Thickness:** 0.063" (1.59mm)
- **Mounting Type:** Snap Lock
- **Support Hole Diameter:** 0.156" (3.96mm)
- **Support Panel Thickness:** 0.063" (1.59mm)