# 251R15S620GV4E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 251R15S620GV4E
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/251r15s620gv4e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/251r15s620gv4e#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/71/2-/12/712-1235-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/71/2-/17/712-1753-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** RF, Microwave, High Frequency
- **Capacitance:** 62 pF
- **Features:** High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.046" (1.17mm)
- **Tolerance:** 卤2%
- **Voltage:** 250V