Part Number: 2510R-76G Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/2510r-76g RFQ URL: https://distyparts.com/product/2510r-76g#rfq Summary: 2510R-76G is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 2510R-76G is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 49 mA DC Resistance (DCR): 19Ohm Max Frequency: 7.6MHz Height: 0.110" (2.79mm) Inductance: 150 µH Material: Ferrite Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Q @ Freq: 15 @ 790kHz Shielding: Unshielded Size: 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) Tolerance: ±2% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/2510r-76g