# 25-CBSADV-1.25X1.5X0.225
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 25-CBSADV-1.25X1.5X0.225
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/25-cbsadv-1-25x1-5x0-225
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/25-cbsadv-1-25x1-5x0-225#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.225" (5.72mm)
- **Length:** 1.500" (38.10mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Vent Holes in Pattern
- **Width:** 1.250" (31.75mm)