# 24V-MB240-3000K-39FT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 24V-MB240-3000K-39FT
- **Manufacturer:** Inspired LED, LLC
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/24v-mb240-3000k-39ft
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/24v-mb240-3000k-39ft#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 3000K
- **CRI (Color Rendering Index):** 94
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Linear Light Strip, Flexible
- **Height:** 1.52mm
- **Lens Type:** Flat
- **Size:** 12000mm L
- **Type:** LED Module
- **Voltage:** 24V