# 24PTFESTRWHI250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 24PTFESTRWHI250
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/24ptfestrwhi250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/24ptfestrwhi250#rfq
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.045" (1.14mm)
- **Jacket (Insulation) Material:** Polytetrafluoroethylene (PTFE)
- **Jacket Color:** White
- **Length:** 250.0' (76.2m)
- **Operating Temperature:** 200°C
- **Voltage:** 600V
- **Wire Gauge:** 24 AWG