# 2450BP39C100AE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2450BP39C100AE
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2450bp39c100ae
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2450bp39c100ae#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/71/2-/10/712-1092-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Filter Type:** Band Pass
- **Frequency:** 2.45GHz Center
- **Height (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Insertion Loss:** 2.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Ripple:** 0.7dB
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)