# 2450BP15J0100E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2450BP15J0100E
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2450bp15j0100e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2450bp15j0100e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 100MHz
- **Filter Type:** Band Pass
- **Frequency:** 2.45GHz Center
- **Height (Max):** 0.020" (0.50mm)
- **Insertion Loss:** 2.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)