# 2450BP14C0100T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2450BP14C0100T
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2450bp14c0100t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2450bp14c0100t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/71/2-/10/712-1077-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 100MHz
- **Filter Type:** Band Pass
- **Frequency:** 2.45GHz Center
- **Height (Max):** 0.028" (0.70mm)
- **Insertion Loss:** 2dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)