# 23EZS0375C0040
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 23EZS0375C0040
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/23ezs0375c0040
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/23ezs0375c0040#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 1.078" (27.38mm)
- **Length:** 0.312" (7.93mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Push In
- **Opening Size:** 0.375" (9.53mm)
- **Panel Hole Size:** 0.156" (3.96mm)