# 23EZLB0220
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 23EZLB0220
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/23ezlb0220
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/23ezlb0220#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 2.840" (72.14mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Opening Size:** 0.220" (5.59mm)