# 23134283M0QQR(R)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 23134283M0QQR(R)
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Power, Line Cables and Extension Cords
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/23134283m0qqr-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/23134283m0qqr-r#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/98/35/47/983547-1939-1615-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** CEE 7/7, Right Angle
- **2nd Connector:** 2 QC Terminals, 1 Ring Terminal
- **Approval Agency Marking:** CEBEC, DEMKO, FIMKO, KEMA, NEMKO, OVE, SEMKO, VDE
- **Approved Countries:** Austria, Belgium, Denmark, Finland, Germany, Netherlands, Norway, Sweden
- **Color:** Black
- **Cord Type:** H05VV-F
- **Current Rating (Amps):** 16A
- **Length:** 10.21' (3.11m)
- **Number of Conductors:** 3
- **Operating Temperature:** 70°C
- **Shielding:** Unshielded
- **Style:** Male Pins (Blades) to Leads with Terminals
- **Voltage Rating:** 230VAC
- **Wire Gauge:** 16 AWG