# 23-60FS-BD-400
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 23-60FS-BD-400
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/23-60fs-bd-400
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/23-60fs-bd-400#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.230" (5.84mm)
- **Length:** 33.33' (10.16m)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Unplated
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.600" (15.24mm)