# 22WHB375050
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22WHB375050
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22whb375050
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22whb375050#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.900" (22.86mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Arrowhead, Winged
- **Opening Size:** 0.375" L x 0.500" H (9.52mm x 12.70mm)
- **Panel Hole Size:** 0.187" (4.75mm)