# 22WHA500100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22WHA500100
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22wha500100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22wha500100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 1.469" (37.31mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Fir Tree, Winged
- **Opening Size:** 0.500" L x 1.000" H (12.70mm x 25.40mm)
- **Panel Hole Size:** 0.187" (4.75mm)