# 22SOLC0187
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22SOLC0187
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22solc0187
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22solc0187#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Length:** 0.562" (14.28mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Arrowhead, Winged
- **Opening Size:** 0.220" (5.59mm)
- **Panel Hole Size:** 0.187" (4.75mm)