# 22SL1000ADCLIP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22SL1000ADCLIP
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22sl1000adclip
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22sl1000adclip#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Height:** 1.324" (33.63mm)
- **Length:** 1.000" (25.40mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Opening Size:** 1.000" (25.40mm)
- **Panel Hole Size:** 1.140" (28.96mm)
- **Type:** Clip, Conduit
- **Width:** 1.000" (25.40mm)