# 22SL0250ADCLIP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22SL0250ADCLIP
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22sl0250adclip
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22sl0250adclip#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Height:** 0.512" (13.00mm)
- **Length:** 0.750" (19.05mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Opening Size:** 0.250" (6.35mm)
- **Panel Hole Size:** 0.400" (10.16mm)
- **Type:** Clip, Conduit
- **Width:** 0.750" (19.05mm)