# 22QCC187375
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22QCC187375
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22qcc187375
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22qcc187375#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.528" (13.41mm)
- **Length:** 0.375" (9.53mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Fir Tree
- **Opening Size:** 0.375" (9.53mm)
- **Type:** Clamp, Cable Lock
- **Width:** 0.375" (9.53mm)